2017 Mezuniyet Elbiseleri

Genç kızların mezuniyetlerinde tercih edeceği elbiseler zevklerine ve yaratıcılıklarına kalmıştır. Danteller, şifonlar, satenler , taftalar, uzunlar , kısalar , göğüs ve yaka dekolteliler. Tabi eğer bir mezuniyet balosuna davetliyseniz, daha ağır, taftalar, tüller, saten kumaşlar tercih edebilirsiniz. Tabi ki payetlerle, taşlarla süslü olmaları elbisenize ve size ayrı bir hava katacaktır.


Gece yapılacak mezuniyet balolarında elbisenizle beraber ayakkabınıza, çantanıza, makyajınıza daha çok özen göstermeniz gerekir. Gecenin en ışıltılı mezunu siz olmalısınız çünkü. Tabi ki mezun olmakla ne kadar başarılı olduğunuzu kanıtladınız fakat aynı zamanda güzel olduğunuzun kanıtlanmasında da bir zarar olmasa gerek. Kol, bel ve yaka  kısımlarındaki gipür süslemeler elbisenize ayrı bir hava katacaktır. Eğer mezuniyetiniz kokteyl şeklinde ise daha spor ama şık kıyafetleri tercih de edebilirsiniz. Şifonlar, askılılar, kloş etekler daha dökümlü duran kıyafetler tercih edilebilir. Özellikle baharda uçuş uçuş elbiseler insanın içine mutluluk vermektedir.


Tesettür mezuniyet elbiselerini de yüzlerce firma, istediğimiz modelde elbiseler üretmektedirler. Bu ürünlere ulaşmak artık çok da kolaylaşmıştır. İnternet sitelerinde model seçiminde, renk seçiminde ulaşımda her türlü kolaylık sağlanmaktadır. İstediğimiz fiyat aralığında seçim yapma imkânımız olmakta, iade ve değişim de sorun olmamaktadır.  Çok iddialı değilsek indirimleri takip edip klasik kıyafetleri tercih etmemiz de bizim için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Renk seçimi de tamamen bize kalmış durumdadır. Saks mavileri, bordolar, kırmızılar, somonlar, pembeler, ve kadınların vazgeçilme beyazlar siyahlar.


Baharda üzeri çiçek desenli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Fakat elbisenin sizinle bütünleşmesine özen gösterin. Çiçek baskılı elbiseler herkese çok yakışmaya bilir. Taşıyabilmek gerekir. Çiçek baskılarda kalın askılı, kısa, kloş etekli elbiseler tercihiniz olabileceği gibi, ince ve zarifseniz, uzun, etekleri yerde elbiseler de size yakışacaktır. Seçtiğiniz kendinden desenli ise en fazla ince bir kemerle ve bu sene daha çok gündemde olan kısa topuklu bir ayakkabı ve çantayla kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer partneriniz varsa seçeceğiniz renklerin uyum içinde olmasına özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir