7 Maddede Evde Kilo Vermenin Temel Yolları

Kilo vermek kesinlikle kolay değildir. Kolay olsaydı, obezite ile mücadele eden milyonlarca insan olmazdı. Yağlardan kurtulmak ve bu düzene uyum sağlamak zor olsa da, imkânsız değildir. Ne kadar çok başarısız diyet yaparsanız yapın veya şu anda ne kadar kilolu olursanız olun, kilo verebilir ve hedef kilonuza ulaşabilirsiniz. Bu yazı, etkili olduğu kanıtlanmış temel kilo verme ipuçları ve tavsiyelerle doludur.

Kilo vermek için günlük besinlerinizle, hareketleriniz arasında kalori açığı sağlamanız gerekir. Bunun anlamı, aldığınızdan daha fazla kaloriyi yakmanız gerektiğidir. Örneğin günde 1700 kalori tüketirseniz, kilo vermek için her gün 2000 kalori yakmanız gerekir.

1- Kalori açığı sağlamak için sağlıklı ve az yağlı gıdalar yiyin. Şeker ve beyaz ekmek gibi basit karbonhidratlardan kaçının ve bunun yerine her türlü tahıl ürünlerini yemeyi tercih edin.
2- Tavukgöğsü, yumurta akıları, ton balığı ve yağsız sığır eti gibi yağsız kaynaklardan bol protein alın.
3- İstediğiniz kadar çok taze sebze yiyin ve günde en az 6-8 bardak su için. Haftada bir istediğiniz yemeye izin verin. Ara sıra kendinizi ödüllendirmek, uzun vadede diyetinizle sadık kalmanıza yardımcı olacaktır.
4- İyi bir diyetle birlikte egzersiz, herhangi bir kilo verme programının önemli bir bileşenidir. Haftada 4-6 gün aerobik egzersiz yapmalısınız. Yürüme gibi düşük yoğunluklu egzersizlerle başlayın; fitness seviyeniz arttıkça, aerobik egzersizlerinizin yoğunluğunu arttırın.
5- Dans, tenis, basketbol, ​​yoga, bisiklet ve buz pateni harika sporlardır. Günümüzde özellikle büyük şehirlerde bunlar ucuzlamıştır. Haftada iki kez güç gerektiren antrenmanlar yapın. Güçlü antrenman, vücudunuzun sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Kas yağdan daha çok kalori yakar, böylelikle vücut yağlarınızdan kurtulmaya başlarsınız.
6- Ağırlık kaldırma hareketleri gerçekleştirin. Bu, kaslarınızın düzgün şekilde çalışmasını sağlar ve gereksiz yaralanmaları da önlemenize yardımcı olur.
7- Bir defter tutun. Yediğiniz gıdaları ve uyguladığınız egzersizi yazın. Haftalık tartılın ve kilo verme ilerlemenizi takip edin. Bir arkadaşınızla egzersiz yapmanız, çalışmayı daha eğlenceli hale getirir. Bir ortağınızın olması, sizi motive etmeye de yardımcı olur.

kolay değildir, ama imkansız değildir; yapılabilir. Kilo verme yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olması için bu makalede belirtilenleri uygulayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir