Antalya Turu ve Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en kalabalık illerinden olan Antalya deniz turizmi ile adından söz ettirmektedir. Her yıl milyonlarca kişinin akın ettiği Antalya harika deniz havası yanında doğasıyla ve tarihi dokusuyla da adından söz ettiriyor. Konaklama ve kalacak yer konularında Akdeniz’in en gelişmiş turizm sektörüne sahip olan Antalya yurtdışından da oldukça fazla turist çekiyor.


Antalya turu yapanların başlıca gezmek istedikleri yerleri derledik. Bu bölgelere uğramadan Antalya turunu bitirmemenizi öneriyoruz. Yaklaşık 2.5 milyon nüfusu ile büyük bir sosyolojik ve ekonomik kültüre de sahip olan Antalya birçok zenginliği, kültürel mirası barındırıyor.
Şehir merkezinde bulunan 1922 yılında açılışı yapılan Antalya müzesi başlıca görülmesi gereken yerlerden. Müzede 70 binden fazla tarihi eser ve ürün sergilenerek Antalya’nın geçmişine ve geleceğine yönelik izler taşımaktadır.


Antalya’nın Kepez ilçesinde bulundan Düden Şelalesi gezilecek ve görülecek yerler arasında birinci sırada desek yeridir. Harika bir ormanlık alanın içerisinde kuş cıvıltılarını ve yeşilliğin dansını izleyerek piknik yapma şansınız da var.


Antalya’ya gelip de rafting tutkusu olanlar için Köprülü Kanyon harika bir nehir keyfi sunuyor. Kayaların ortasından akan berrak ve temiz su ile etrafta yer alan inanılmaz görsel şölen size eşlik etmektedir.
Antalya’da tarihe tanıklık etmek isteyenler için bir diğer durak ise Side Antik Kenti. Milattan önce 7.yy’da inşa edilen kentte eski dönemlerden kalma dikitler ve anıtlar yer alıyor. Kent denizin kenarında harika bir görüntüye sahip.


Manavgat Şelalesi, Olimpos Antik Kenti ve Kaleiçi ise görmeden dönememeniz gereken yerler arasındadır. Antalya’da gezilecek ve görülecek birçok alternatifin yanında plajlarda bol bol vakit geçirerek denizin tadını doyasıya çıkarmaya bakın. Denizin ve güneşin en sıcak anlarını serinleyerek giderin ve rahatlayın.

  1. Ayşe dedi ki:

    Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir