Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek

Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek
Özellikle kadınlar vücuduyla ilgili bir şeylere takılıp giderler. En basit örneği de saçlardır. Eğer ki saçları düzse kıvırcık dalgalı ise düz saç hayalini kurar. Saç tipi ne olursa olsun istediğimiz sağlıklı, pürüzsüz ve parlak saçlara sahip olmaktır. Saçları kimyasal ürün veya ısı kullanmadan düz bir saça getirme yöntemleri;
Hindistan Cevizi Sütü


Saç düzleştirme de ilk olarak akla gelen Hindistan cevizi sütüdür. Bir bardak Hindistan cevizi sütün içerisine küçük miktarda limon suyu ilave edin bu karışımın soğuması için dışarı serinse eğer değilse buzdolabına koyun ve bir süre bekletin. Buzdolabından çıkarttığınız ürünü krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra saçınıza yedirene kadar masaj yaparak yedirin. Daha sonrasında sıcak bir havlu ile saçınızı sarın bir süre bekledikten sonra saç tipinize özgü bir şampuan ile saçınızı yıkayın. Haftada bir kaç defa tekrarlayın ve saçın parlak, yumuşaklık kazanacak artık kolaylıkla şekil verebileceksiniz.
Süt
Kıvırcık bir saça sahip olanlar saçların, elektriklenmesinden, kurumasından ve saç düzleştirme için fon çekmede zor olmasından şikayetçidir. Süt saçları nemlendirmede kullanmaktadır. Yarım bardak sütü bir kaba koyun ve kaynayana kadar karıştırıp ısıtın ve kaynadıktan sonra soğuyana kadar bekleyin. Soğuduktan sonra yarım bardak su ilave edin karıştırıp bir şişenin içine koyun ve saçınıza püskürtün ve saçınızı yıkamadan yarım saat öncesine yapın. Bu yöntem hem saçınızı düzleştirecek, parlaklık, dolgunluk kazandıracak.
Sıcak Yağ
Genelde zeytin yağı tercih edilir. Zeytin yağını uygun sıcaklıkta ısıtın. Kaynayan bir suyun içine ağzı kapalı bir plastik torbayla koyun. Yağ ısındıktan sonra parmak uçlarınızla saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Daha sonra saçınızı bir havlu le sarıp yarım saat bekleyin. Daha sonra saçınızı bir bitkisel şampuan ile yıkayın. Saçınızı düzleştirme ve saçınıza parlaklık katacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir