Göz Makyajı İçin Tüyolar

Göz makyajı gözlerimizin güzelliğini ortaya çıkarmak için oldukça önemlidir. Fakat gözler güzel gösterilmek isteniyorsa bir koşul vardır ki oda güzel bir göz makyajıdır. Göz makyajında kullanılan ürünlerin güzelliğinin yanı sıra renklerin birbiriyle uyumu, gözlerimizin şekline göre uygulanması ve doğru bir şekilde uygulanması çok önemlidir.
Gözlere yapılan makyaj öncelikle günlük olarak mı yoksa özel zamanlar için mi uygulanacak buradan başlanmalı. Öncelikle günlük makyajdan başlayalım. Eğer günlük makyajda göz makyajı tecih edecekseniz kullanacağınız renkler daha doğal olmalıdır. Simli, koyu renklerden uzak durmak oldukça uygun olacaktır. Orta ve açık kahve tonları, lila ve taş renkleri oldukça uygun renkler olabilir. İçerisinde minik ışıltıları olan farkların yanında mat farları da tercih etmeniz oldukça uygun olacaktır. Öncelikle gözlere makyaj yapmadan önce göz üzerindeki koyu renkli ve damarlı görüntüsü yok etmek için ten rengi bir kapatıcıyı göz kapağına uygulamak gereklidir. Ardından yine pudra veya ten rengi bir farla bunu sabitlemeliyiz. Daha sonra ışıltısız orta tonlara bir kahverengini tüm göz kapağımıza ve gözümüzün katlanma bölgesine sürüp bunu bir karıştırma fırçasıyla dağıtmalıyız. Farları dağıtmak çok çok önemlidir. farların başlayıp bittiği yerler belirgin olmamalıdır. Dilerseniz orta tonlu kahveyi sadece gözün katlanma bölgesine uygulayıp gözün üstüne hafif ışıltılı bir farı uygulayıp güzelce dağıtabilirsiniz.
Daha koyu göz makyajları için bu basamakların yanı sıra gözlerin dış köşelerini kullandığınız renk tonlarını 2-3 ton yavaş yavaş koyulaştırarak yoğunluğunu artırabilirsiniz. Kaşın hemen altına ten rengi veya beyaz rengi farı hafifçe uygulayarak kaşınızı daha kalkık gösterebilirsiniz. Daha simli ve canlı renklerde far uygulaması yapabilirsiniz. Fakat kesinlikle unutulmamalıdır ki farlar çok iyi şekilde dağıtılmalıdır. Gözün iç kısımlarını da kaş altına kullandığınız üründen uygulayıp daha aydınlık bir görüntü elde edebilirsiniz.
Daha koyu makyajlarda eyeliner tercih etmek doğru bir fikir olabilir. Bunun için kalın bir eyeliner da kuyruklu bir eyeliner da tercih edebilirsiniz. Üst kirpik diplerinizi siyah veya koyu kahve bir göz kalemiyle belirginleştirebilir ve alt kirpik dibinize ten rengi bir kalem uygulayarak gözlerinizi daha açık ve daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir