İnstagram’dan Satışa Başlamak İçin Yapılacak 7 Madde

1. Ne satacağınıza karar verin
Öncelikle ne tür ürünlerin instagram kullanıcılarının ilgisini çekeceğine karar verin. Aynı zamanda şuan instagramda satılan ürünleri inceleyin. Yeni ve farklı ürünler her zaman daha çok ilgi çekecektir.

2. Başarılı mağazaları inceleyin
Instagramda ürün satan alışveriş butik ve mağazalarını inceleyin. Ne sattıklarını, nasıl satış yaptıklarını ve neyi iyi yaptıklarına göz atın. Uygulamış oldukları satış stratejisinin aynısı kopyalamak yerine, instagramda size ve ürününüze özel yeni bir takım satış stratejileri geliştirin.

 

3. Instagramda mağaza veya butik açın.
Instagramda akılda kalacak ve sizi özel kılacak bir kullanıcı adı belirleyerek, kendi butik veya mağazanızı açabilirsiniz. Seçeceğiniz isim ne çok uzun olsun ne de anlaşılması zor olsun. Kolay telaffuz edilen bir kullanıcı adı tercih edin. Kullanıcı adınızda numara kullanmamaya çalışın. Böylece müşterileriniz size ve satmış olduğunuz ürünlere kolayca ulaşabilirler.

4. Logonuzu Profil Fotoğrafı olarak kullanın. Mağaza veya Markanıza ait olan logonuzu instagram profil fotoğrafı olarak kullanabilirsiniz.
Eğer bir logonuz yoksa veya kendiniz logo yapamıyorsanız, bu konuda profesyonel destek alabilirsiniz. Hatırda kalıcı ve sizi yansıtıcı bir logo ile hem daha profesyonel görünür hem de instagram mağazanızı

5. Instagram profilinizi düzenleyin.
Instagramda açacak olduğunuz mağazanıza ait kısa, ilgi çekici, ve mağazanızda sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerle ile ilgili profesyonel bir açıklama yazısı (bio) yazın. İletişim numaranızı ve mail adresinizi eklemeyi unutmayın.

 

 

 

6. Ürünlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.
7. Takipçinizi artırın satış artsın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir