Kadın Kişisel Bakım Tüyoları

Kadın Kişisel Bakım Tüyoları
Bakımlı olmak, güzel görünmek kadınların vazgeçilmezlerindendir. Cilt bakımı hem sağlık açısından hem de görünüş açısından önemlidir. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarından, kış aylarının dondurucu soğuklarından dolayı kişisel bakım tüyoları önem kazanır.

1.Cilt Tipini Belirlemek ve Bakımını Yapmak:

İlk yapılması gereken cilt tipinizi bir uzmandan yardım alarak belirlemek. Cilt tipinize göre cilt bakım ürünlerinizi seçiniz. Kuru bir cilde sahipseniz gün içerisinde kullandığınız kremi tazelemek, cildin elastikiyetini arttırır.
Her sabah ve akşam cilt tipi ne olursa olsun mutlaka yüz yıkanmalı ardından gözeneklerin sıkılaşması için pamuk yardımıyla tonik ile silinmeli ve son olarak da uygun olan gündüz veya gece kremi kullanılmalı. Haftada bir kez yapılan yüz ve vücut için peelingler veya maskeler sayesinde, cilt nefes alır ve ölü deriden arınır.
Kadın kişisel bakım tüyoları için her banyodan sonra vücuda uygun nemlendirici veya yağlar ile korunmasını sağlamak cildin pul pul dökülmesini ve derinin erken yaşlanmasını önler.

2.Saç Bakımı Tüyoları:

Saç ürünlerini kullanırken özellikle parabensiz içerikli ürünlerin seçimi ile daha ışıltılı ve sağlıklı saçlara kavuşmak uzak değil.
Saçların parlak bir görünüme sahip olabilmesi için saçınızı yıkamadan önce bir yemek kaşığı sirke ile dört yemek kaşığı sodayı karıştırıp tüm saça uyguladıktan 10 dakika sonra saçınızı şampuanınız ile yıkamanız yeterli.
Haftada bir yapılan saç bakım maskeleri ile saçların hem sağlıklı uzaması sağlanır hem de saç dökülmesine karşı önlem alınır.
Gün boyu parlak ve hacimli saçlar için; saçınızı kuruturken fırçanıza saç spreyi sıkarak bunu sağlamış olursunuz.

3.Makyaj Tüyoları:
Kozmetik ürünleri serin ve kuru yerde saklamak onların kullanım ömürlerini uzatır. Makyaja başlanmadan önce cilt nemlendirilmeli.
Fondöten kullanırken ya fondöten fırçasından ya da fondöten süngerlerinden yararlanılmalı.
Göz kalemi sürerken her seferinde bulaşıyor ise; göz kalemini kullanmadan önce 15 dakika buzdolabında bekletmek çözüme kavuşturur.
Esmer bir tene kısa sürede sahip olabilmek için bronzlaştırıcı ile el kremini karıştırın ve bacaklarınıza sürün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir