Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Ruj şüphesiz bütün kadınlarda makyajı tamamlayan önemli bir kozmetik ürünüdür. Ancak her kadının kendine özgü bir ten ve dudak rengi olduğu için rujların her tonu da her ten renginden kadına yakışmamaktadır. Dudakların yapısı ve rengi bile aynı ruju çok farklı biçimde gösterebilmektedir. Bundan dolayı birine çok yakışan bir ruj tonu başkası tarafından sürüldüğünde kötü görünebiliyor.
Beyaz Bir Ten ve Renkli Gözler
Özellikle renkli gözlü bayanlarda koyu renk ruj yüze uyumlu bir efekt yarattığı için son derece göz alıcı görünmektedir. Vişneçürüğü, mürdüm, leylak, dolgun kırmızılar beyaz ten üzerinde oldukça dikkat çekici bir hal almaktadır. Ayrıca bu kadar koyu tonlar ve ışıltılı pembe tonları açık tenli kadınlarda dişleri olduğundan beyaz göstermekte ve önemli makyajların tamamlayıcı öğesi olabilmektedir.
Koyu Buğday ve Esmer Ten
Esmer tenli bayanlarda açık tenli bayanlarda olduğu gibi eğer dolgun ve koyu renkler kullanılırsa yüzde bir fazlalık hissi uyandırarak ve göz alıcı görünmesini aksine kötü bir görüntüye sebep olabilir. Esmer kadınlar daha açık, hafif ve renkli tonlar tercih etmeliler. Narçiçeği, açık tonlarda pembe ve turuncu, mercan kırmızısı ve hatta daha doğal olmasını istiyorlarsa parlatıcılardan yardım alarak en az diğer renklerde olduğu gibi göz alıcı bir görüntü yakalayabilirler.
Kumral ve Açık Buğday Ten
Kumral tenli ya da açık tenli diyebileceğimiz bu kadınlar aslında en avantajlı grubu oluşturmaktadırlar. Esmer ve çok açık tenli kadınların kullandığı farklı renk gruplarını rahatlıkla kullanabilmekte ve renk alternatifi çoğaldığı için makyajlarda daha fazla seçeneğe sahip olmaktadır. Çok açık pembe tonlarından koyu kırmızıya, parıltılı renklerden mat renklere tüm seçenekler işlerini kolaylaştırmaktadır.
İlkbahar İçin Ruj Rengi Önerileri
Bu baharda trend olan renklerde her tonda ten rengine sahip kadınlar için bir seçenek bulunmaktadır. Bu yaz daha alternatif renklerin hakim olduğu ruj trendleri koyu mor, gülkurusu, turuncu tonlarında kırmızılar ve pembenin parlak ve mat halleri gibi farklı renklerden oluşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir