Maden Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

Maden suyunun içinde eriyik halinde bulunan minerallerden  en başta geleni kalsiyumdur. Bu mineral kemik sağlığı, kalp, damar sistemimiz ve sinir sistemimiz için son derece önemlidir. Sodanın içinde eriyik halinde bulunan minerallerden biri de magnezyumdur. Magnezyum da damar sağlığımız   İçin ve hücrelerimizin sağlığı için büyük öneme sahiptir.

Sodyum ve potasyum vücudumuzun sıvı dengesini, elektrolit dengesini sağlar. Doğal maden sularının içinde bulunan bikarbonat sindirim sistemimize, mide ve bağırsaklarımıza yardımcı olur. Florür ise diş sağlımız açısından önemlidir. Soda vücutta oluşan ödemleri atmamıza yardımcı olur. Kadınlarda kemik erimesine iyi gelir.

Maden suyu ile cilt temizliği yapabilir ve aynı zamanda tonik olarak da kullanabiliriz. Yalnız burada dikkat etmemiz gereken şey maden suyunun  mutlaka doğal olması gerektiğidir. Maden suyunun cilde iyi gelmesinin en büyük sağlayıcısı  içindeki yüksek miktardaki silis maddesidir. Silis, elastin ve kollajen liflerinin arasında yer alan yumuşak hücreleri güçlendirir.  Maden suyu ayrıca tıkalı gözenekleri açar ve böylece sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Kullandıktan sonra ferahlama sağlar.  Ciltteki  kirleri, yağları temizleyip pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Yüz mimik çizgilerini azaltır. Cildimizi sıkılaştırır. Vücudumuz için gerekli mineralleri sağlama bakımından en pratik en keyifli yollardan biridir.

İçerisinde yoğun miktarda mineral bulunması  sindirim sistemimize yardımcı olarak detoks etkisi yapacak ve böylece cildimiz daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Maden suyu içindeki mineraller, vitaminlerin fonksiyonlarını yerine getirmesine yardımcı olacak, cildimiz daha parlak daha canlı daha sıkı olmasını sağlayacaktır. Maden duyu ile hazırladığımız bir maskeyi sizinle paylaşmak isterim. 2 kaşık soda, 4 kaşık yoğurt ile 3 kaşık yulaf ezmesini bir kapta karıştırıp yüzümüze sürer 10-15 dakika bekletirsek cildimizin daha diri ve sağlıklı olduğunu fark edeceğiz. Ayrıca sadece sodada bekletilmiş havluyu yüzümüzde  10 -15 dakika bekletirsek yine faydasını göreceğiz. Sabah kalktığımızda yüzümüzü maden suyu ile yıkayabiliriz. Gece uyumadan önce makyajımızı temizleyip, daha sonra maden suyu ile yıkayıp uyuyabiliriz. Bunu alışkanlık haline getirirsek daha sağlıklı bir cilde kavuşabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir