Makyaj Bazı Neden Kullanılmalı ?

Daha önce makyaj bazı kullanmadıysanız veya kullanırsanız ne değişeceğini öğrenmek istiyorsanız bu yazı size yardımcı olacaktır.
Makyaj bazı içerisinde silikon mevcuttur. Bu sayede de pürüzlerin, ince çizgilerin ve gözeneklerin dolmasını sağlayarak cildin pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olur. Yani buda kullanılacak olan fondöten için zemin hazırlanmasını sağlar. Eğer fondöteni baz kullanmadan uygularsanız, bu yüzünüzde topaklanma ve farklı renk tonları oluşmasına neden olabilir. Yani eğer makyaj bazı kullanmayı tercih etmezseniz, kullanacağınız fondöten veya makyaj ürünleri, siz güzelleşmek ve kusurlarınızı örtmek isterken aksine yüzünüzde topaklanma yaparak veya renk katmanı oluşturarak, sizin daha kötü bir görünüm oluşturmanıza neden olacaktır. Makyaj yapmadan önce kullanılacak olan baz, uygulayacak olduğunuz ürünlerin rahat bir şekilde ve homojen olarak dağılmasını sağlayarak, çok daha güzel bir sonuç elde etmeniz için size yardımcı olacaktır. Makyajınızı daha net ve dayanıklı kılması da cabası.
Makyaj bazı kullanmanız için ekstra bir çaba sarf etmeniz gerekmez. Kullanımı oldukça kolaydır. Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzünüzü yıkayıp, nemlendiricinizi kullanır ve sonrada bazınızı sürersiniz. İsteğe bağlı olarak yüzünüzün tamamına yada yalnızca makyaj yapacağınız, sorunlu olan bölgelere makyaj bazını kullanabilirsiniz. Serçe parmağınız yardımı ile alacağınız çok az miktarda baz, yüzünüz için kullanmanıza yeterli olacaktır. Bunu olabildiğince ince bir tabaka halinde sürmeniz, daha iyi sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Sürüldükten sonra ise 4-5 dakika kadar bekleyip, sonra makyaj yapılmalıdır. Kozmetik ürünleri satan tüm mağazalarda, makyaj bazı bulmanız mümkündür. Oldukça da cep dostu olan bir üründür.
Bu bazı kullanmanız, yüzünüze uygulamış olduğunuz makyajın, doğal halinizmiş gibi görünmesine yardımcı olur. Eğer ki tamamen pürüzsüz ve sorunsuz bir cilde sahipseniz bu ürün sizin için çok da önemli olmayacaktır. Ama eğer ki cildinizde en ufak bir sorun varsa, bu ürün sizin olmazsa olmazınız olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir