Selülit Nasıl Geçer ?

Selülit Nedir? Selülitin Nedenleri Nelerdir?
Selülit, aynı zamanda adiposit adı verilen bu problem, deri altında oluşan yağların kan dolaşımını bozması nedeniyle oluşan ciltteki asimetrik görünümdür. Derinin altındaki yağ ve buna bağlı olarak bağ dokusu birbirine ters yönde hareket etmesi ile moralimizi bozan sağlığa zararı olmayan buruş buruş görüntü oluşmaktadır. Selülit hakkında çok yapılan yanlışlardan bir tanesi de sadece çok kilolu veya obezite olan kişilerde selülit probleminin olacağı düşünülmektedir. Bahsettiğimiz üzere bu deri problemi erkeklere nazaran kadınlarda daha çok görülmektedir. Selülit sorunun da genetik faktörün önemi daha fazladır yani akrabalarınızda bu sorunu taşıyan kişiler var ise sizin de yaşamanız muhtemel gerçekleşecek durumlardan biridir.
Selülitin Nedenleri
Genetik problemler
Kötü beslenme
Kalitesiz diyet uygulamaları
Yavaş çalışan metabolizma
Spor alışkanlığının olmayışı
Hormonsal bozukluklar
Yetersiz su tüketimi
Vücuttaki kas oranına göre yağ oranının fazlalığı
Cilt türü
Gebelik dönemi
Ergenlik dönemi
Stres
Dar giysiler
Ergonomik olmayan ayakkabı
Selülit Tedavileri Nelerdir?
Selülit probleminin ileri seviyeye gelen kişilerde tıbbi müdahaleler uygulanmaktadır. Fakat çokça söylentisi olan olumsuz konulardan biride selülit tedavisi olmayışı söylentisidir, kesinlikle tedavisi vardır ancak uzman kişiler tarafından yapılması önemle dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.
Selülit Kremleri: Uzman doktorunuzun önermesi ile alabileceğiniz bir üründür. Çünkü içinde çok sayıda alerjik madde bulundurmaktadır. Doktor onayı olmadan hiçbir şekilde kullanmayınız.
Liposuction: Deriden yağ çekilmesi olarak bilinen, derinin altına cerrahi bir teknik uygulanarak yapılır.
Masaj: Uzman sertifikalı kişiler tarafından uygulanan eski bir yöntemdir.
Lazer Lipoliz: Diod adı verilen lazer ışını ile deri altındaki yağ hücrelerinin patlatması amacıyla uygulanır.
Ozon Tedavisi: Birçok tedavi yönteminde uygulanır, deri altına ozon gazı zerk edilerek yapılır.
Radyo Frekans Tedavisi: Ağrı, bölgesel incelme ve selülit tedavisi konusunda uygulanan bir tekniktir. Uygulanacak bölgeye iletkenliği arttırması sebebiyle yağ sürülür ve radyo frekansları o bölgeyi ısıtmaya başlar oradaki kan dolaşımını arttırarak cilt altındaki yağların ve olumsuz davranışların ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir