Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözüm

Yüzdeki ve ciltteki sivilceler yapı gereği iz bırakabilir. Özellikle sivilceleri sıkarak, patlatarak cildi deforme ederek derin sivilce lekeleri oluşmasına neden olmuştur. Sivilce lekeleri ergenlik dönemi içerisinde başlar ve yaş ilerledikçe artış gösterebilir.
Oluşan sivilce izlerinden kurtulmak için cildinizi tanımalı ve sivilce lekeleri için doğal çözüm uygulamalısınız. Sivilce izlerinin iyileşmesi ve geçmesi için alt başlıklardaki önerileri denemeden önce mutlaka alerjik reaksiyon testi yapılmalıdır. Alerjik bir reaksiyon gerçekleşirse kullanılmamalıdır.


Sivilce Lekeleri İçin Limon Maskesi
Bal (2 y. kaşığı)
Limon suyu (1 y. kaşığı)
Hazırlanışı: Benmari usulü ile balı ılınıncaya kadar bekletiniz. Sonrasında limon suyunu bal ile karıştırarak cildinize masaj yapınız. 10 – 15 dakika süre ile cildinizde beklettikten sonra soğuk su ile cildinizi temizleyiniz. 1 ay süresince haftada 3 kez maskeyi uygulayabilirsiniz.
Sivilce Lekeleri İçin Bıldırcın Yumurtası Maskesi
Bıldırcın yumurtası (2 adet)
Bal (1 çay kaşığı)
Limon konsantresi (1 çay kaşığı)
Beyaz kil ( yemek kaşığı)
Hazırlanışı: Malzemeleri karıştırıp temiz cilde uygulayınız ve 20 dakika süresince bekleyiniz. Belirtilen Süre sonunda cildini temizleyiniz. 3 hafta süresince her akşam cildinize uygulamalısınız.
Sivilce Lekeleri İçin Elma Sirkeli Tonik
Yeşil çay (1 bardak demlenmiş soğutulmuş olmalıdır)
Elma sirkesi (3 yemek kaşığı)
Hazırlanışı: Yeşil çay demlendikten sonra 1 bardak ayırıp soğuyuncaya kadar bekleyiniz ve karışıma elma sirkesini de ekleyip kapaklı bir şişeye koyunuz. Cildinizi her akşam temizledikten sonra tonikleyin. Arındırıcı özelliği bulunan tonik sürekli kullanımda sivilce iz ve lekelerinin geçmesinde oldukça etkili olacaktır.

Sivilce Lekeleri İçin Domates Maskesi
Salatalık (1 adet)
Domates (2 adet)
Avokado (2 adet)
Hazırlanışı: Domatesleri, avokadoları ve salatalığı rendeleyip karıştırınız. Karışımı temiz cilde yedirip 10 dakika veya 15 dakika kadar bekletiniz. Gerekli süre sonunda cildi ılık su ile yıkayınız ve haftada 2 kez mutlaka uygulayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir