Uymamız Gereken Moda kuralları

Gün geçtikçe moda dünyası hızlı bir şekilde değişiyor. Bugün trend olan bir şey yarın demode olmaya yüz tutuyor. Bazen de moda diye giydiğimiz kıyafetlerle kendimizi komik duruma düşürüyoruz. Her zaman kendimizi iyi hissetmek ve modanın kölesi olmamak için nasıl giyinmeliyiz ?

  • Gündelik modadan uzak durun. 

Başkalarının söylediklerini uygulamaktan vazgeçin. Seçtiğiniz kıyafeti popüler diye giymeyin, o kıyafeti kendiniz için giyinin. Moda, tarz ile eş anlamlı değildir.

  • Vücut şeklinize göre giyinin

Vücut ölçülerine uygun giyinmeyen insanların sayısı oldukça fazladır, özellikle de daha genç yaşlarda. Mini elbiseler ya da skinny kotlar bir süredir popüler olduğu için bunları illa giymek zorunda değilsiniz. Podyumlarda görülen kıyafetler çok dar bir aralıktaki insanlara uyacak şekilde tasarlanır. Hangi kesim ve stillerin size ve vücudunuza uygun olduğunu keşfedin.

  • Gardırop klasikleri

Dolabımızda olmazsa olmaz kıyafetlerimiz muhakkak olmalı. Düz tshirtler, siyah kalem etek, sizi kurtaracak siyah elbise. anlık bir durumda ihtiyacınız olacak şeylerdir.

  • Her zaman eğlenceli olmak zorunda değilsiniz

Kadınlardan her zaman görünebilecekleri en iyi şekilde görünmeleri ve modaya uymaları beklenir. Halbuki onların bazı zamanlar yapmak istedikleri tek şey üstlerine bir eşofman ve tişört geçirmek olabilir. Bazı günler bu senaryonun bir parçası gibi hissedecek, bazı günler ise ne giyseniz memnun kalmayacaksınız. Her şeyden önce sakin olmalı ve strese girmemelisiniz.

  • Sadeliği hafife almayın

Desenler, çizgiler, deri, dantel… Hepsine birden kimin ihtiyacı olabilir ki? Zahmetsizce ve zamansız şıklık söz konusu olduğunda akla gelen isimlere bir bakın; Audrey Hepburn ya da Coco Chanel. Gösterişli bir kolye ile düz beyaz bir tişört, tek renk sade bir elbise, gösterişli, kabarık bir etek üzerine pamuklu tişört… Hepsi basit ama güzel örnekler.

 

  • Ne giymeyi tercih ederseniz edin, kendinize uydurun.

Eğer bir kostümün içinde rahat edemezseniz, bu dışarıdan da oldukça belli olur ve dolayısı ile asla çekici görünmezsiniz. Anneniz, en yakın arkadaşınız ve hatta erkek arkadaşınız muhteşem göründüğünüzü söylese de asla kendinizi rahatsız bir pozisyona sokmamalısınız.

 

 

 

 

  •    

Kastettiğimiz moda dergilerinden çok eski filmler, artistler, sokaklarda gördüklerinizdir. Etrafınızdaki dünyadan parçalar toplayıp kendinize uydurmak ve stilinizi yaratmaktan korkmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir