Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

Yağlı ciltlerde gözenekler cildin aşırı bir yağ salgılanmasından kaynaklanır. Yağlı cildin bakımı çok zordur. Yağlı ciltlerde gözeneklerin tam temizlenmesi için tonik uygulayın. Tonik uygulaması doğal yönden hazırlanması diğer kimyasallara göre daha kolay hem de sağlıklıdır. Birçok kimyasal tonik uygulaması vardır ama bunlar ilerleyen zamanlarda cildinize oldukça zarar verir. Maliyet bakımından da doğal tonikler kimyasal toniğe göre daha düşüktür. Bunların en kolay herkeste bulunan soğuk su toniği uygulanır.

1. Tonik Tarifi
Yarım çay bardağı maden suyu, bir yemek kaşığı elma sirkesi. Tüm bu malzemeler bir kabın içerisinde karıştırılır. Hazırlanan bu karışım bir şişe içerisine konur. Hazırlanan tonik bir pamuğa dökülerek cilt silinir. Silmeden önce cilt güzelce temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Tonik gece yatmadan önce yapılmalıdır.

2. Tonik Tarifi
İki su bardağı hazır su, yarım su bardağı sıkılmış elma suyu. Su ile elma suyunu karıştırın ve ağzı kapalı bir cam şişeye alın. Hazır hale gelen tonik ile her gece yatmadan önce pamuk yardımı ile silin. Bu karışım ciltteki gözenekleri sıklaştırmasına yardımcı olur ve temizlenmesini sağlar.

3. Tonik Tarifi
Bir adet limon, bir kahve fincan votka. Limon suyunu ve votkayı bir kabın içerisinde karıştırın. Hazır hale gelen toniği sprey aparatlı bir cam şişeye alın. Bunu her gece ve sabah pamuk yardımı ile cilt silinir ve ciltteki yağdan dolayı parlama sorunu kontrol altına alınmış olup ciltteki yağ oranı en aza indirilir.
4. Tonik Tarifi
Beş altı damla çay kaşığı çay ağacı yağı, bir kutu gül suyu. Bu malzemeler bir kaba koyup karıştırın. Elde eden karışımı her gece yatmadan önce cilt göz çevresi hariç düzenli bir şekilde silin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir