Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz kontürü özel bir makyaj tekniğidir. Kontürü uygulamaktaki amaç, yüzü gölgelendirme yaparak ve aydınlatarak ideal yüz tipine ulaştırmaktır. Koyu renkli bölgeler yüzünüzde uyguladığınız alanları arka plana atarken, aydınlatılan yerler daha ön planda olacaktır.
Yüz Kontürleme Malzemeleri Nelerdir?
Öncelikle kişi makyajı gece mi yoksa gündüz mü kullanacağını belirlemelidir. Eğer gündüz kullanmak istiyorsanız koyu renklerden kaçınmanız gerekir. Aydınlatıcı ürünler ışıkta doğal ve taze görünmenizi sağlar. Gece kullanılacak makyaj için koyu renkte ve kremsi yapıdaki ürünler daha iyi duracaktır. Kontür yapabilmek için kontürleme paletleri ve renkleri dağıtacak fırçalara veya süngere sahip olmanız gereklidir.
Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?
Öncelikle doğru bir makyaj için yüz tipinizi belirlemelisiniz. Makyaja koyu bölgeleri belirleyerek başlamalısınız. Koyu rengi derinlik kazandırmak için elmacık kemiklerinizin altına fazla bastırmadan uygulayınız. Bu bölgeleri fırça veya sünger yardımıyla dağıttıktan sonra aydınlatma işlemine geçebilirsiniz. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine, burnun üstüne, göz altlarınıza ve çenenize uygulayabilirsiniz. İsterseniz burun kontürlemesi de yapabilirsiniz. İnce bir fırça ve 1 ton koyu pudra ile uzun ve kalkık bir burun görüntüsü yaratabilirsiniz. Bunu yapmak için burnunuzun iki yanına ince bir far fırçasıyla uygulama yapabilirsiniz.
Yüz Kontürü Ne İşe Yarar?
Yüz kontürlemesi yaparak yüzünüzü göründüğünden daha değişik gösterebilirsiniz. Daha ince ve kalkık bir burun görüntüsü, daha uzun veya ince yüz elde edebilirsiniz.
Hangi Yüz Tipi Nasıl Kontür Yapmalıdır?
Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz yüzünüzü uzun gösterecek bir kontürlemeye ihtiyacınız olacaktır. Bunu sağlamak için yanak altınızda yüzünüzü geniş gösteren alanlara koyu renk uygulama yaparak bu alanları kamufle edebilirsiniz.
Eğer yüz tipiniz uzunsa, kontürleme sırasında koyu renk ürünleri elmacık kemiğinizden kulağınıza doğru yatar halde kullanmalısınız. Böylece yüzünüzün uzun görüntüsünü azaltacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir